„Kultura góralska jest wielka nie przez to, że jest góralska, ale przez to, że jest ludzka” – te słowa ks. Tischnera przypomniał Krzysztof Trebunia-Tutka podczas koncertu galowego „Nuty wielkiego Pasterza” w dniu 24 marca 2011. Zapis koncertu dedykowanego Janowi Pawłowi II, który odbył się w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, ukazał się na płycie.

Trebunie-Tutki to zespół znany nie tylko w Polsce, ale i w wielu zakątkach świata. Ambicją jego członków jest tworzenie „nowej muzyki góralskiej”, inspirującej się tradycją muzyczną Podhala, ale nie bojącej się eksperymentów, wzbogacających rdzenną muzykę góralską o nowe melodie i brzmienia. Zespół chętnie współpracuje z artystami reprezentującymi inne nurty muzyczne, czego owocem w ostatnich latach były m.in. płyty „Tischner” (nagrana wspólnie z zespołem Voo Voo) oraz „Songs of Glory / Pieśni chwały” (razem z jamajską gwiazdą roots reggae Twinkle Brothers).
Podczas koncertu „Nuty wielkiego Pasterza” zespół wystąpił w składzie: Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Wyrostek, Jan Trebunia-Tutka i Andrzej Wyrostek. Towarzyszyli mu goście: Robert Czech (cymbały), Michał Kulety (saksofony) oraz Warszawski Chór Uczelniany pod dyrekcją Janusza Dąbrowskiego.
Zespół wykonał w sumie 37 utworów (zapis koncertu trwa prawie 80 minut), które przeplatane były komentarzami nawiązującymi do życia i dzieła papieża Jana Pawła II. W komentarzach pojawiły się też nawiązania do osoby i myśli ks. Józefa Tischnera, którego Krzysztof Trebunia-Tutka przedstawił jako „wielkiego filozofa i pokornego człowieka”. W trakcie koncertu wykonano m.in. jedną z ulubionych pieśni Tischnera „Hej, Krywaniu, Krywaniu wysoki” oraz kompozycję „Nutko moja”, która swoją premierę miała na płycie „Tischner”.