Tych, którzy najbliższe dni zamierzają spędzić w Krakowie, zapraszamy do odwiedzenia kawiarni, w których działa Strefa Tischnera. W tym tygodniu ruszyła też akcja „Tischner na murach”: każdej nocy myśli ks. Tischnera można zobaczyć na ścianie kamienicy na rogu ul. Brackiej i Rynku.

Strefa Tischnera, towarzysząca 14. Dniom Tischnerowskim, działa w trzech kawiarniach: w Café Zakopianka na Plantach (ul. Św. Marka 34 A), Nowej Prowincji (ul. Bracka 3-5) i De Revolutionibus Books&Café (ul. Bracka 14). W każdym z tych miejsc znajdują się materiały związane z ks. Tischnerem: zdjęcia, ulotki, książki. W kawiarniach można też zamówić kawę Tischnera w specjalnym kubku; to duża kawa z mlekiem, ale żeby była naprawdę taka, jaką pijał ks. Tischner, trzeba ją mocno osłodzić, najlepiej czterema łyżeczkami cukru lub miodu. Ponadto w Café Zakopianka można obejrzeć wystawę „Odwaga myślenia. Kołakowski-Tischner-Michalski” (potrwa do 5 maja).

W tym tygodniu ruszyła też akcja „Tischner na murach”: każdej nocy od godz. 21 do godz. 2 myśli ks. Tischnera można zobaczyć na ścianie kamienicy na rogu ul. Brackiej i Rynku. Akcja potrwa do 26 kwietnia.

Po przerwie świątecznej zachęcamy też do odwiedzenia Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1), gdzie do 30 kwietnia można oglądać wystawę plakatów z poprzednich edycji Dni Tischnerowskich.

Ostatnim wydarzeniem w Strefie Tischnera, poprzedzającym bezpośrednio Dni Tischnerowskie, będzie „Lekcja czytania”, która odbędzie się w środę 23 kwietnia o godz. 11 w siedzibie Instytutu Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14, I p.). Podczas „Lekcji…”, organizowanej wspólnie z „Tygodnikiem Powszechnym”, Adam Workowski skomentuje esej Krzysztofa Michalskiego „W dyskusji z Kołakowskim: o prawdzie, o dobru i o wolności”. Zapraszamy!