Wywiad Chantal Delsol z ks. Józefem Tischnerem, esej patrona Dni o sytuacji polskiej wiary po upadku komunizmu, sylwetki tegorocznych laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera – to tylko niektóre materiały, jakie można znaleźć w specjalnym dodatku do krakowskiego wydania „Gazety Wyborczej”, ukazującym się w sobotę 19 kwietnia.

Dodatek pojawia się tradycyjnie na kilka dni przed rozpoczęciem imprezy. Oprócz wspomnianych materiałów zawiera też wywiad z Henrykiem Woźniakowskim, prezesem Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak, który jest głównym organizatorem tegorocznych Dni. Ponadto w dodatku znaleźć można sylwetkę gościa głównego, prof. Chantal Delsol, oraz omówienie nowości książkowych. Oczywiście, dodatek zawiera też program całej imprezy.

Szczególnie godny polecenia jest esej ks. Tischnera „Opisując sytuację polskiej wiary”. Esej powstał na początku 1989 r.; jest to inspirowana myślą Jana Pawła II refleksja Tischnera na temat polskiego Kościoła u progu wolności. W dodatku wydrukowano całość tego tekstu. Esej zostanie odczytany w piątek 25 kwietnia w ramach „Czytania Tischnera” przez Aleksandra Fabisiaka, a dyskusję nad tezami Tischnera poprowadzą Wojciech Bonowicz i Janusz Poniewierski.