Z ks. Bonieckim o Janie Pawle II – w Opolu

Strona główna/Bez kategorii/Z ks. Bonieckim o Janie Pawle II – w Opolu

Z ks. Bonieckim o Janie Pawle II – w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu obchodzi w tym roku trzecią rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. Biblioteka postanowiła uczcić ten fakt rozmową o książce „Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003”, w której na pytania Wojciecha Bonowicza odpowiadać będzie ks. Adam Boniecki. Spotkanie odbędzie się w środę 21 maja o godz. 17 w siedzibie MBP (ul. Minorytów 4). Zapraszamy!

Książka „Jestem bardzo w rękach Bożych. Notatki osobiste 1962-2003” wzbudziła w momencie wydania wiele kontrowersji. Jan Paweł II w swoim testamencie wyraził bowiem wolę, aby po śmierci spalić wszystkie jego notatki. Kard. Stanisław Dziwisz, który zdecydował się część notatek zachować i opublikować, wyjaśniał później, że papież starannie oddzielił to, co przeznaczone było do zniszczenia (i te zapiski zostały spalone), oraz resztę notatek, co do których decyzję pozostawił współpracownikom. „Nie spaliłem notatek Jana Pawła II, gdyż są one kluczem do zrozumienia jego duchowości, czyli tego, co jest najbardziej wewnętrzne w człowieku: jego relacji do Boga, do drugiego człowieka i do siebie. Odsłaniają one jakby drugą stronę osoby, którą znaliśmy jako Biskupa w Krakowie i w Rzymie, Piotra naszych czasów, Pasterza Kościoła powszechnego”, tłumaczył krakowski metropolita.

O tym, czego możemy się dowiedzieć z zachowanych zapisków Jana Pawła II, będzie z ks. Adamem Bonieckim, wieloletnim redaktorem polskiej edycji „L`Osservatore Romano”, a następnie redaktorem naczelnym „Tygodnika Powszechnego”, rozmawiać Wojciech Bonowicz. Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy!

2014-05-17T19:58:00+00:00 17 maja 2014|Bez kategorii|