Głosujmy na Tischnera – w radiowym plebiscycie

Strona główna/Bez kategorii/Głosujmy na Tischnera – w radiowym plebiscycie

Głosujmy na Tischnera – w radiowym plebiscycie

Z okazji 25-lecia wolnej Polski radiowa Dwójka ogłosiła plebiscyt na 25 najważniejszych polskich książek, które ukazały się w latach 1989-2014. Wśród stu książek-nominatek znalazła się też „Historia filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera. Głosowanie potrwa do 4 czerwca

Głosować można tylko SMS-owo i w dodatku dołączając krótkie uzasadnienie. Na autorów trzech najlepszych uzasadnień czekają jednak atrakcyjne nagrody – laptop oraz zestawy do kaligrafii marki Visconti.
Dwójka rozpoczęła prezentację nominowanych książek 24 lutego. Wybrano 100 pozycji z zakresu literatury pięknej oraz eseistyki literackiej, które zostały napisane w języku polskim w ostatnim ćwierćwieczu. Spośród nich, dzięki głosom słuchaczy, wyłonić się ma zestaw 25 dwudziestu pięciu kanonicznych dla tego okresu lektur.
Aby zagłosować na wybraną książkę, należy do 4 czerwca wysłać SMS na numer 71211. Powinien on zawierać przyporządkowany każdej publikacji symbol (A001, A002 itd.; symbol „Historii filozofii po góralsku” to A090) oraz krótkie uzasadnienie. Można oczywiście zagłosować na kilka tytułów – po jednym w każdym SMS-ie. Uwaga! Wiadomości bez uzasadnienia nie będą rozpatrywane jako zgłoszenia do konkursu.
Lista zwycięzców zostanie ogłoszona w audycji "Sezon na Dwójkę” 4 czerwca 2014 r. o godz. 18. Wtedy też zostaną ogłoszone tytuły książek, które zdobyły najwięcej głosów słuchaczy.
Pełną listę nominowanych tytułów oraz krótkie radiowe rekomendacje poszczególnych książek można znaleźć tutaj. A więcej informacji i regulamin konkursu tutaj.

2014-05-15T14:55:00+00:00 15 maja 2014|Bez kategorii|