Wycinanki Wojciecha Czerwosza w Łodzi

Strona główna/Bez kategorii/Wycinanki Wojciecha Czerwosza w Łodzi

Wycinanki Wojciecha Czerwosza w Łodzi

Był pierwszym łopusznianinem, który ukończył studia wyższe – na ASP w Krakowie. W marcu tego roku minęła setna rocznica jego urodzin. Teraz oryginalne wycinanki Wojciecha Czerwosza można oglądać w Galerii Papieru w Skansenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wystawa potrwa do końca czerwca.

O Wojciechu Czerwoszu już na naszej stronie pisaliśmy. Teraz jednak nadarza się szczególna okazja: w związku z setną rocznicą urodzin artysty jego prace zostały wystawione w Galerii Papieru w Skansenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Galeria stara się bowiem dokumentować i popularyzować dzieła twórców zajmujących się wycinanką artystyczną (obecnie jest takich osób około 70).
Wystawa niezwykle interesujących i oryginalnych wycinanek jest prezentowana w znajdującym się na terenie skansenu Domu Papiernika. Jak tam dotrzeć? Muzeum znajduje się przy ul. Piotrkowskiej 282, ale wejście jest od ul. Milionowej (prostopadłej do Piotrkowskiej). Wjazd na parking jest w odległości ok. 100 m od Piotrkowskiej. Z parkingu wchodzi się prosto do skansenu, a Dom Papiernika jest ostatnim budynkiem po lewej stronie, idąc w stronę gmachu muzeum.
Więcej informacji o artyście można znaleźć tutaj. Natomiast informacje o działalności Galerii Papieru i Druku znajdują się tutaj. Wystawa potrwa do 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

2013-06-11T09:35:00+00:00 11 czerwca 2013|Bez kategorii|