Wspierajmy Instytut Myśli Józefa Tischnera

Strona główna/Bez kategorii/Wspierajmy Instytut Myśli Józefa Tischnera

Wspierajmy Instytut Myśli Józefa Tischnera

Założony w 2003 roku w Krakowie Instytut Myśli Józefa Tischnera jest fundacją „non profit”, posiadającą status instytucji pożytku publicznego. Celem tej instytucji jest ochrona i upowszechnianie intelektualnego dorobku swego Patrona oraz twórcza kontynuacja najważniejszych wątków Jego filozofii. Instytut ma znakomitą nową siedzibę, nie przetrwa jednak bez wsparcia życzliwych osób.

Instytut nie ma w tej chwili etatowych pracowników; nie stać go, niestety, na zatrudnienie kogokolwiek. Wszyscy, którzy angażują się w jego działalność, robią to społecznie. Mimo to w nowej siedzibie Instytutu przy ul. Sławkowskiej 14 dużo się dzieje: odbywają się cykliczne seminaria (anonsowane na stronie IMJT), a niebawem ruszy kolejna edycja „Poniedziałków z Tischnerem”. Przygotowywane są też kolejne publikacje. Pilną sprawą jest znalezienie środków na kontynuowanie prac archiwizacyjnych: digitalizowanie i spisywanie nagrań, co pozwoli m.in. na przygotowanie kolejnych tomów „Dzieł” Tischnera. Nie może też zabraknąć pieniędzy na sprawy podstawowe: czynsz, prąd i ogrzewanie.

Wszyscy, którzy chcieliby finansowo wesprzeć działalność Instytutu Myśli Józefa Tischnera, mogą to zrobić, dokonując wpłaty na konto: 57 1030 1582 0000 0008 5261 3009 (Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Stradomska 9/2, 31-068 Kraków) z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe". Ci, którzy sami rozliczają swoje podatki, mogą 1 procent z nich przeznaczyć na rzecz IMJT. Nawet drobne kwoty pozwolą kontynuować tę ważną działalność.

2014-02-05T16:02:00+00:00 5 lutego 2014|Bez kategorii|