W poniedziałek 11 maja w ramach cyklu „Myśląc z Wojtyłą…” odbędzie się spotkanie „Myśląc z Wojtyłą… i ks. Tischnerem o cierpieniu i miłosierdziu”. W spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 18 w Domu Arcybiskupów Warszawskich (ul. Miodowa 17/19), udział wezmą Zbigniew Stawrowski, Dariusz Karłowicz, ks. Jan Sochoń i Wojciech Bonowicz, a poprowadzi je Anna Karoń-Ostrowska. Gospodarzem spotkania jest kard. Kazimierz Nycz.

Jest to już dziesiąte spotkanie w ramach cyklu organizowanego pod patronatem metropolity warszawskiego w jego siedzibie. Tym razem – w związku z przypadającą w tym roku 10. rocznicą śmierci papieża Jana Pawła II i 15. rocznicą śmierci ks. Józefa Tischnera – organizatorzy zdecydowali się połączyć te dwie postaci. Do dyskusji zaproszono filozofów, teologa, a także biografa ks. Tischnera i redaktora jego pism. W dyskusji pojawi się m.in. nawiązanie do jednej z ostatnich książek ks. Tischnera – „Drogi i bezdroża miłosierdzia” – której nowe, poszerzone wydanie ukazało się niedawno nakładem Znaku. Wstęp do tej książki napisał kard. Nycz. Rozmowę poprowadzi pomysłodawczyni całego cyklu, filozofka Anna Karoń-Ostrowska.
Organizatorami spotkań „Myśląc z Wojtyłą” są: kard. Kazimierz Nycz, Instytut Papieża Jana Pawła II, Centrum Myśli Jana Pawła II, Kwartalnik „Więź”, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Katolicka Agencja Informacyjna oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy!