Cztery spektakle „Wariacji Tischnerowskich” w reżyserii Artura „Barona” Więcka będzie można obejrzeć w Teatrze Polskim w Szczecinie w dniach od 8 do 11 października. Na 12 października zaplanowano tam natomiast dyskusję o Tischnerze z udziałem Tadeusza Gadacza i Jacka Żakowskiego.

„Wariacje…” miały premierę na szczecińskiej scenie kilka miesięcy temu. W rolę Jegomościa Autora wcielił się Michał Janicki, a na scenie towarzyszą mu Małgorzata Chryc-Filary, Marta Uszko, Zbigniew Filary, Dariusz Majchrzak, Jacek Polaczek, Marek Żerański i Adam Zych. Autorem scenografii jest Marek Braun, a kostiumów Jolanta Łagowska.
Przedstawienie powraca regularnie na deski Teatru Polskiego. Przy okazji kolejnych powrotów organizowane są spotkania poświęcone postaci ks. Józefa Tischnera. Tym razem na poniedziałek 12 października zaproszono do Szczecina filozofa Tadeusza Gadacza oraz dziennikarza Jacka Żakowskiego. Na razie nie otrzymaliśmy informacji o dokładnej godzinie spotkania; trzeba śledzić lokalne media lub stronę teatru na Facebooku.

Bilety na spektakle można zamówić tutaj.

Zdjęcia: Włodzimierz Piątek (www.teatrpolski.eu)