28 czerwca przypada 9. rocznica śmierci ks. Józefa Tischnera. Z tej okazji w Łopusznej odbędą się dwudniowe uroczystości, na które społeczność wsi zaprasza wszystkich zainteresowanych.
W sobotę 27 czerwca o godz. 19 w drewnianym łopuszańskim kościółku zaplanowany jest „Wieczór z ks. prof. J. Tischnerem”, podczas którego zebrani wysłuchają nagrania jednego z kazań ks. Tischnera, a następnie krótkiego koncertu muzyki góralskiej. Wieczór organizuje proboszcz parafii pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w Łopusznej, ks. Paweł Potoczny, który od kilku miesięcy regularnie zaprasza mieszkańców wsi na tego typu spotkania z żywym słowem ks. Tischnera.
W niedzielę 28 czerwca o godz. 10.30 złożone zostaną kwiaty i odmówiona modlitwa przy grobie ks. Tischnera na cmentarzu w Łopusznej. Bezpośrednio po tej uroczystości o godz. 11 w kościele odprawiona zostanie msza święta w jego intencji, a po mszy wszyscy chętni przejdą do Gminnego Ośrodka Kultury. Tam przewidziany jest występ zespołu „Mali Łopuśnianie” zatytułowany „Cyfrowanie po góralsku” oraz koncert chóru „Echo Gorczańskie” z Nowego Targu. Na zakończenie imprezy pokazany zostanie film dokumentalny „Kościoły Tischnera”.