W środę 16 grudnia trafi do kiosków podwójny, świąteczny numer „Tygodnika Powszechnego” (51-52/2015), do którego dołączona zostanie kolejna płyta przygotowana przez Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera: „Bóg się rodzi: Trela i Stuhr czytają Tischnera”. W samym numerze m.in. wywiady z ks. Adamem Bonieckim, Krzysztofem Pomianem i Wojciechem Waglewskim.

Płyta „Bóg się rodzi: Trela i Stuhr czytają Tischnera” powstała z inicjatywy prezesa Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera – Adama M. Cieśli. Wybitni aktorzy czytają fragmenty homilii autora „Etyki solidarności”, nawiązujących do wydarzeń wspominanych w świątecznym czasie, a wszystko okraszone jest muzyką przygotowaną specjalnie na potrzeby płyty. Poprzednia płyta, zatytułowana „Bóg jest blisko” ukazała się na 15. rocznicę śmierci ks. Józefa Tischnera.
W świątecznym „Tygodniku” znalazły się m.in. wywiady z ks. Adamem Bonieckim, Krzysztofem Pomianem i Wojciechem Waglewskim, portret Dorothy Day pióra Zuzanny Radzik oraz artykuł ks. Andrzeja Draguły o korzyściach z przeżywania Bożego Narodzenia „po swojsku” i Jerzego Stelmacha o społeczeństwie otwartym.
Świąteczny numer „Tygodnika Powszechnego” w cenie 9,90 zł można nabyć w kioskach i salonikach prasowych. Dostępne jest też wydanie elektroniczne, które można zamówić tutaj.