W poniedziałek 14 grudnia o godz. 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie odbędzie się spotkanie wokół filmu i książki "Jego oczami". W spotkaniu udział wezmą: brat ks. Józefa Tischnera – Kazimierz Tischner, autor filmu i książki Szymon Wróbel oraz olsztyński dziennikarz Marek Barański, którego obszerny wywiad z ks. Tischnerem został zamieszczony w książce.

Spotkanie odbędzie się w Starym Ratuszu (ul. Stare Miasto 33) – w Czytelni Czasopism WBP. Wstęp jest wolny. Podczas spotkania będzie możliwość nabycia książki z płytą.

Książka „>>Jego oczami<<. Czyli to, co nie zostało dopowiedziane w najnowszym dokumencie o ks. Józefie Tischnerze” zawiera zapis rozmów nagranych w trakcie pracy nad filmem oraz relacje z planu. Oprócz narratora, Kazimierza Tischnera, rozmówcami Szymona J. Wróbla byli bp Tadeusz Pieronek, ks. Adam Boniecki, ks. Mieczysław Zoń, Stanisława Trebunia-Staszel, Marian Gromada i Jacek Popiel. Jeden rozdział książki poświęcono laureatom organizowanego co roku w Łodzi Ogólnopolskiego Konkursu Filozoficzno-Oratorskiego „Na ścieżkach życia – Tischnerowskie drogowskazy”. Wielkim atutem książki jest publikowany po raz pierwszy w całości wywiad z ks. Tischnerem, jaki w 1990 roku przeprowadził Marek Barański, dziennikarz „Gazety Olsztyńskiej”. 29 sierpnia 1990 ks. Tischner był gościem VII Warmińskich Dni Duszpasterskich. Wygłosił wówczas wykład zatytułowany „Przyczyny rozkładu etosu pracy i sposoby wyjścia”. Dzień wcześniej udzielił wywiadu Markowi Barańskiemu. Rozmowa nosi tytuł „Staram się dawać do myślenia”.

Zapraszamy!