„Tischnerowskie Ślady” po raz dziesiąty

Strona główna/Bez kategorii/„Tischnerowskie Ślady” po raz dziesiąty

„Tischnerowskie Ślady” po raz dziesiąty

Są takie tischnerowskie inicjatywy, które mogą się pochwalić, że przetrwały już pierwszą dekadę. Należy do nich Ogólnopolski Konkurs „Tischnerowskie Ślady” organizowany przez Zespół Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach, a skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W czwartek 12 marca odbędzie się jubileuszowa edycja konkursu. Gościem specjalnym imprezy będzie Kazimierz Tischner.

Celem konkursu jest zapoznawanie młodzieży z myślą ks. Józefa Tischnera oraz zachęcanie jej, by samodzielnie mierzyła się z podejmowanymi przez niego problemami. Uczestnicy konkursu przygotowują prace pisemne, odpowiadają ustnie na pytania komisji, a w tym roku przedstawią także prezentacje multimedialne. Patronat nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie, Zarząd Powiatu w Wadowicach, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II, Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie, Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK oraz Instytut Myśli Józefa Tischnera.
Jubileuszowa dziesiąta edycja „Tischnerowskich Śladów” rozpocznie się we czwartek 12 marca o godz. 9.45 w Wadowickim Centrum Kultury.

2015-03-08T19:06:00+00:00 8 marca 2015|Bez kategorii|