Rekolekcje Tischnerowskie w internecie

Strona główna/Bez kategorii/Rekolekcje Tischnerowskie w internecie

Rekolekcje Tischnerowskie w internecie

Dziś, 1 kwietnia, w Ludźmierzu rozpoczynają się VI Rekolekcje Tischnerowskie organizowane przez Stowarzyszenie Drogami Tischnera. Poprowadzi je ks. Andrzej Augustyński, laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera za działalność wśród młodzieży. W sobotę 2 kwietnia telewizja internetowa Watra TV (www.watra.pl) nada bezpośrednią transmisję z rekolekcji. Początek o g. 18.45.

Telewizja pokaże m.in. Mszę świętą z nauką rekolekcyjną ks. Augustyńskiego (18.45), koncert zespołu „Turnioki” w bazylice ludźmierskiej (20.00) oraz modlitwę w Ogrodzie Różańcowym przy pomniku Jana Pawła II w godzinę jego śmierci (21.37). Modlitwie, którą poprowadzi ks. prałat Tadeusz Juchas, kustosz ludźmierskiego sanktuarium, towarzyszyć będzie muzyka trombit w wykonaniu rodziny Haniaczyków oraz występ zespołu „Regle”.

Rekolekcje potrwają od 1 do 3 kwietnia. Msze z naukami rekolekcyjnymi odbywają się w bazylice w piątek i sobotę o g. 18.45 oraz w niedzielę o g. 9. Przewidziane są spotkania, dyskusje i projekcje filmów w znajdującym się na tyłach sanktuarium Domu Pielgrzyma. M.in. w sobotę 2 kwietnia o g. 10 br. Benedykt Pączka i Diana Bonowicz z Fundacji „Kapucyni i Misje” opowiedzą o działalności misjonarzy w Afryce, a w niedzielę 3 kwietnia o g. 10.15 zaplanowane jest spotkanie z Barbarą i Piotrem Poźniakami pt. „Kim był dla nas Karol Wojtyła?”.

2011-04-01T10:20:42+00:00 1 kwietnia 2011|Bez kategorii|