„Przekraczać próg nadziei”

Strona główna/Bez kategorii/„Przekraczać próg nadziei”

„Przekraczać próg nadziei”

Taki tytuł nosiło spotkanie zorganizowane 28 lipca 2012 r. w Łopusznej roku w związku z powstaniem Krakowskiego Koła Osób Bez Krtani im. ks. prof. Józefa Tischnera. Właśnie ukazała się broszura dokumentująca to niezwykłe wydarzenie.

„W ciągu tych trzech lat udręki mieliśmy do czynienia z Tischnerem, który urósł duchowo bardziej niż przez całe 40 lat swojego dorosłego życia”, mówił gość specjalny spotkania, kard. Kazimierz Nycz. W bogato ilustrowanej broszurze znalazły się: życiorys ks. prof. Józefa Tischnera, wystąpienia kardynała Kazimierza Nycza (homilia, konferencja i krótka refleksja o cierpieniu) oraz logopedy Magdaleny Fabczak (zatytułowane „Trzy siostry: wiara, nadzieja i miłość”). Ponadto znaleźć w niej można podstawowe informacje dotyczące nowotworów krtani przygotowane wspólnie przez lekarzy – Urszulę Surman i Piotra Morawskiego, a także dane kontaktowe dla tych, którzy chcieliby dołączyć do Krakowskiego Koła Osób Bez Krtani imienia ks. prof. Józefa Tischnera.
„Nowotwór krtani burzy świat chorego”, piszą autorzy broszury, „okalecza ciało i duszę, niszczy więzi łączące z innymi ludźmi. Bolesnym znakiem wykluczenia jest trudność w porozumiewaniu się. Ta niewielka książeczka przynosi informacje praktyczne, które pomogą odzyskać zdolność mówienia, a także to co najważniejsze – nadzieję, że można wydobyć się z lęku i z izolacji”. Książeczka jest w pierwszej kolejności skierowana „do osób po usunięciu krtani, ich rodzin i najbliższych, a także dla personelu przychodni i szpitali laryngologicznych”.
Zamówienia można składać w Wydawnictwie i Drukarni „Drukrol”, e-mail: drukarnia@drukrol.pl, tel./fax (12) 412-46-50. Cena 9,90 + koszt wysyłki.

2012-11-27T18:07:00+00:00 27 listopada 2012|Bez kategorii|