Słowo „człowiek” kryje w sobie i „zło”, i „wiek” – zwracają uwagę redaktorzy miesięcznika „Znak”. Listopadowy numer pisma poświęcili tym właśnie tematom: Czy zagadka zła jest dla każdego wieku inna? Jakie jest i jakie będzie zło XXI-wieczne? Podobne pytania zadane zostaną podczas debaty, która odbędzie się 28 listopada na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wezmą w niej udział: Jerzy Vetulani (neurobiolog), Tadeusz Gadacz (filozof) oraz Zbigniew Pasek (religioznawca).

Debata nosi tytuł „Spór o zło w XXI wieku”. Do pytań odwiecznych („Dlaczego zwykli ludzie czynią zło?”) dołączą współczesne („Jakie będzie największe zło XXI w.?”, „Czy agresję mamy w genach?”). Rozmowę poprowadzą Justyna Siemienowicz i Wojciech Bonowicz. Debata rozpocznie się o g. 18 w głównym budynku AGH (A0, al. Mickiewicza 30). Oprawę muzyczną spotkania przygotuje DJ Daniel Drumz.

Organizatorami spotkania są miesięcznik „Znak” i AGH. Patronat medialny nad imprezą objęła „Gazeta Wyborcza”. Wstęp jest wolny, a po spotkaniu będzie można zakupić najnowszy miesięcznik „Znak” i poprosić autorów o autograf.
Listopadowy numer miesięcznika można też zamówić tutaj.