W tym tygodniu Wojciech Bonowicz rusza w trasę, by promować swoją najnowszą książkę „Kapelusz na wodzie. Gawędy o księdzu Tischnerze”. Pierwszym miejscem będą Gorlice, gdzie w poniedziałek 26 kwietnia o g. 18 autor spotka się z czytelnikami w księgarni „Mieszko” (ul. Legionów 16).
Kolejne spotkanie odbędzie się w środę 28 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu; rozpocznie się o g. 17 w budynku biblioteki przy ul. Szerokiej 13. Również w Tarnobrzegu, ale następnego dnia – we czwartek 29 kwietnia – w Zespole Szkół
Ponadgimnazjalnych nr 1 (ul. Dominikańska 7) Wojciech Bonowicz poprowadzi „Lekcję czytania”, współorganizowaną przez Fundację „Tygodnika Powszechnego”. Rozpocznie się ona o g. 12 i będzie poświęcona głośnemu esejowi ks. Tischnera „Chochoł sarmackiej melancholii”.
Szczególny charakter będzie miał wieczór poświęcony ks. Tischnerowi zorganizowany w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ożarowie (ul. Stodolna 3) we czwartek 29 kwietnia o g. 18. Rozpocznie się on od prezentacji książki „Kapelusz na wodzie”, następnie przewidziana jest projekcja filmu „Tischner – życie w opowieściach” oraz otwarcie wystawy fotograficznej poświęconej autorowi „Etyki solidarności”.
I wreszcie w piątek 30 kwietnia o g. 18 odbędzie się spotkanie w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. Tym razem Wojciech Bonowicz będzie gościem Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Klubu Inteligencji Katolickiej, Muzeum Diecezjalnego oraz Duszpasterstwa Akademickiego Ojców Dominikanów.
Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny. Podczas spotkań będzie można nabyć najnowszą książkę Wojciecha Bonowicza oraz książki ks. Tischnera w cenach promocyjnych.