„Był kluczową postacią Solidarności i jednym z najważniejszych współpracowników Lecha Wałęsy. Jesienią 1990 roku stanął jednak naprzeciw niego, walcząc o prezydenturę. Przegrał. Wielka polityka nadal jednak potrzebowała Tadeusza Mazowieckiego”. Od kilku tygodni jest w księgarniach biografia tego wybitnego męża stanu, której autorem jest Andrzej Brzeziecki. Krakowska promocja książki z udziałem autora i Henryka Woźniakowskiego odbędzie się w czwartek 16 kwietnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.

Obszerna, licząca blisko 600 stron monografia to bezcenne źródło wiedzy o społecznych i politycznych przedsięwzięciach pierwszego premiera III Rzeczpospolitej, a także o życiu prywatnym, wierze i postawie życiowej wieloletniego redaktora naczelnego miesięcznika „Więź”. Książka „Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego premiera” to efekt wieloletnich studiów nad archiwami zarówno urzędowymi, jak prywatnymi, dziesiątek nagranych rozmów i bardzo pracochłonnej kwerendy prasowej. W ich efekcie powstał bardzo wszechstronny portret polityka i człowieka, który wszedł na trwałe do historii Polski i Europy.
Spotkanie promocyjne rozpocznie się o godz. 18 w sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12). Wstęp na spotkanie jest wolny.