W tegorocznej Strefie Tischnera nie mogło zabraknąć spotkania poświęconego bardzo ważnej książce, która niespełna pół roku temu ukazała się nakładem Znaku i już rozeszła się w przeszło 9 tysiącach egzemplarzy. To „Dziennik 1944-1949” Józefa Tischnera. O wojennym i powojennym Podhalu i o tym, jak się zdawało maturę blisko 70 lat temu porozmawiają świadkowie tamtych lat: Władysława Niemczyk, Józef Klamerus i Marian Tischner. Zapraszamy do Studia im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków w czwartek 16 kwietnia o godz. 18.

„Dziennik 1944-1949. Niewielkie pomieszanie klepek” przynosi obraz niespokojnych powojennych czasów i zapis dojrzewania przyszłego duszpasterza i filozofa. W rozmowie o zapiskach młodego Tischnera udział wezmą absolwenci nowotarskiego liceum, które ukończył: Władysława Niemczyk (maturę zdawała na tajnych kompletach w okresie okupacji), Józef Klamerus (najbliższy kolega Józefa Tischnera, maturę zdawał razem z nim w 1949 roku) oraz Marian Tischner (brat Józefa Tischnera, matura – 1953 r.).
Wieczór poświęcony „Dziennikowi” odbędzie się w Studiu im. Romany Bobrowskiej, która (jako młodzieńcza sympatia Tischnera) jest jedną z bohaterek książki. Rozmowę poprowadzi Wojciech Bonowicz, usłyszymy też fragmenty „Dziennika” czytane przez Grzegorza Mielczarka.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wieczorze!

Więcej informacji o programie Dni Tischnerowskich i Strefy Tischnera można znaleźć tutaj.