23 marca w ramach cyklu „Poniedziałki z Tischnerem” w krakowskim Instytucie Myśli Józefa Tischnera będzie można wysłuchać wykładu Łukasza Tischnera zatytułowanego „Platon i Ewangelia. O `Dzieciństwie Jezusa` J. M. Coetzeego”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w siedzibie Instytutu (ul. Sławkowska 14, I piętro).

„Dzieciństwo Jezusa” to, jak na razie, ostatnia powieść J.M.Coetzeego, jednego z najwybitniejszych współczesnych prozaików, który w 2003 roku otrzymał Nagrodę Nobla. Wszystkich, którzy mieliby ochotę ją przeczytać, zachęcamy do nabycia jej w promocyjnej cenie na stronie internetowej Znaku, który jest wydawcą Coetzee`go w Polsce. Książkę można zamówić tutaj.

Jednocześnie w imieniu Instytutu Myśli Józefa Tischnera gorąco apelujemy o wsparcie jego działalności. Fundacja „Instytut Myśli Józefa Tischnera” stara się upowszechniać intelektualny dorobek autora „Etyki solidarności”, a także kontynuować tradycję Jego myślenia. Instytut mieści się w pięknej kamienicy w samym centrum Krakowa. Członkowie Instytutu pracują społecznie, również za wykłady zaproszeni goście nie otrzymują honorariów. Mimo to fundacja boryka się, niestety, z kłopotami finansowymi. Wszyscy, którzy chcieliby ją wesprzeć, proszeni są o wpłaty na konto: 57 1030 1582 0000 0008 5261 3009. Można też przeznaczyć na działalność Instytutu 1 procent swojego podatku, wpisując w zeznaniu podatkowym jego KRS: 0000178324.