Opublikowana kilka miesięcy temu książka Leszka Kołakowskiego „Jezus ośmieszony. Esej apologetyczny i sceptyczny” spotkała się z dużym zainteresowaniem. Szeroko omawiana w prasie, chętnie kupowana w księgarniach, trafiła też na ambony, cytowana przez kaznodziejów. W niedzielę 22 lutego w Krakowskim Klubie „Tygodnika Powszechnego” będą o niej dyskutować filozofowie: o. Jan Andrzej Kłoczowski OP, Paweł Kłoczowski i Krzysztof Mech.

„Sceptyk Kołakowskiego nie jest cynikiem, nie wyśmiewa wiernego, który się modli. Może nawet trochę mu zazdrości, choć tej zazdrości się wstydzi”, napisał w posłowiu do „Jezusa ośmieszonego” o. Kłoczowski. „Dlatego uważnie wpatruje się i wczytuje w przekaz Proroka z Nazaretu. Jest bowiem głęboko przekonany, że kryzys naszych dni nie zostanie nigdy rozwiązany przez nowe, coraz bardziej >>płynne<< (jak pisze Bauman) filozofie – trzeba na nowo odkryć to, co już od dawna posiadamy”.
Spotkanie zorganizowane przez Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” nosi tytuł: „Kto się śmieje z Jezusa?”. Udział w nim wezmą: o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II), dr hab. Paweł Kłoczowski (Uniwersytet Pedagogiczny) oraz dr hab. Krzysztof Mech (Uniwersytet Jagielloński), a poprowadzi je dr Joanna Barcik. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w sali konferencyjnej „Herbewa” (wejście od ul. Lubelskiej 29, VI p.).