Z prawie miesięcznym wyprzedzeniem zapraszamy wszystkich zainteresowanych na 9. Dni Księdza Józefa Tischnera w Starym Sączu, które odbędą się w dniach 15-18 marca 2015 r. Ta sympatyczna impreza, odbywająca się co roku w rodzinnym mieście ks. Tischnera, wpisała się już na dobre w kalendarz wydarzeń tischnerowskich. W tym roku gośćmi Dni będą m.in. s. Elżbieta Siepak, Adam Workowski i Wojciech Bonowicz.

9. Dni Księdza Józefa Tischnera odbywają się pod patronatem burmistrza Starego Sącza oraz honorowym patronatem starosty nowosądeckiego. Oprócz Urzędu Miejskiego organizatorami imprezy są Towarzystwo Miłośników Starego Sącza, Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Starym Sączu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Józefa Tischnera.

A oto szczegółowy program:

15 marca (niedziela)
godz. 18, kino „Sokół”
Widowisko „Rzecz o św. Kindze”

16 marca (poniedziałek)
godz. 10
Msza święta w kościele parafialnym, a następnie odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku Zespołu Szkół przy ul. Daszyńskiego i spotkanie w kinie „Sokół”
godz. 17, kino „Sokół”
Spotkanie poświęcone „Dziennikowi 1944-1949” Józefa Tischnera – spektakl przygotowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, słowo wstępne: Wojciech Bonowicz

17 marca (wtorek)
godz. 15, kino „Sokół”
Projekcja filmu „Prorok Miłosierdzia. Rzecz o Siostrze Faustynie…”
godz. 17, Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna
„O lubieniu samego siebie” – wykład dra Adama Workowskiego (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II)

18 marca (środa)
godz. 15, kino „Sokół”
Projekcja filmu dokumentalnego „Tischner – życie w opowieściach”
godz. 17, Muzeum Regionalne
„Piękno i bogactwo chrześcijańskiego miłosierdzia” – wykład s. Elżbiety Siepak ZMBM

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. W czasie imprezy będzie możliwość nabycia najnowszych książek ks. Tischnera: „Dziennika 1944-1949” oraz „Dróg i bezdroży miłosierdzia”. Zapraszamy!