Ks. Adam Boniecki: nowa książka i kolejne spotkania

Strona główna/Bez kategorii/Ks. Adam Boniecki: nowa książka i kolejne spotkania

Ks. Adam Boniecki: nowa książka i kolejne spotkania

„Papież akcentuje wielkość człowieka, a nie jego słabość. Każdy człowiek jest wolny, ale to znaczy również, że ponosi odpowiedzialność za dokonywane przez siebie wybory”. Tak o Janie Pawle II mówi ks. Adam Boniecki w obszernej rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską „Zrozumieć papieża”. Nakładem Znaku ukazało się właśnie poprawione i rozszerzone wydanie tej książki.

Kluczem do rozmowy o tym, co zostawił nam Jan Paweł II, autorzy uczynili kolejne encykliki papieskie. Jest to jednak rozmowa nie tyle o zawartości dokumentów, ile o najważniejszych tematach, które podejmował poprzedni papież. Jest w niej szereg anegdot, bo ks. Boniecki miał okazję widywać Jana Pawła II w różnych sytuacjach i na różnych kontynentach. Książkę zamyka wywiad zatytułowany „Pokazał nam drogę”, zrobiony już po śmierci papieża – o tym, co z jego dziedzictwie jest największym wyzwaniem do podjęcia. Książkę można zakupić tutaj .

W najbliższych tygodniach z ks. Bonieckim będzie się można spotkać w Krakowie i Warszawie. W poniedziałek 16 kwietnia weźmie udział w spotkaniu „Bóg dla wymagających. Kościół według arcybiskupa Życińskiego” zorganizowanym w Gazeta Cafe w Krakowie (ul. Bracka 14). Gośćmi spotkania będą również Aleksandra Klich (autorka rozmów z abp. Życińskim zatytułowanych „Świat musi mieć sens”) oraz Jan Turnau. Początek o godz. 19, wstęp wolny.
Natomiast w sobotę 12 maja o godz. 12 ks. Boniecki będzie gościem Warszawskich Targów Książki organizowanych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Szczegóły – w najbliższym czasie.

Wszystkie osoby zainteresowane zorganizowaniem spotkania z ks. Bonieckim proszone są o kontakt z „Tygodnikiem Powszechnym”: kuczminska@tygodnik.com.pl.

2012-04-13T12:02:00+00:00 13 kwietnia 2012|Bez kategorii|