Mimo że wakacje tuż, tuż, Kluby „Tygodnika Powszechnego” w całym kraju (i nie tylko) nie zwalniają. W najbliższych dniach zaplanowano ciekawe spotkania m.in. we Wrocławiu, Warszawie, Lędzinach, Gliwicach i Krakowie. W dniach od 13 do 15 czerwca na warszawskich Bielanach odbędą się klubowe rekolekcje z ks. Adamem Bonieckim.

Oto kalendarium najbliższych wydarzeń:

10 czerwca (wtorek), Wrocław
„Tadeusz Różewicz in memoriam” – spotkanie zorganizowane przez wrocławski Klub „Tygodnika Powszechnego” wspólnie z Mediateką. O zmarłym 24 kwietnia wybitnym poecie, prozaiku i dramaturgu rozmawiać będą Zbigniew Kadłubek (Uniwersytet Śląski), Wojciech Browarny (Uniwersytet Wrocławski) i Adam Poprawa (Uniwersytet Wrocławski), a spotkanie poprowadzi Mieczysław Inglot. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w Mediatece (pl. Teatralny 5).

12 czerwca (czwartek), Warszawa
Warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie „Drogi dialogu na Białorusi”. Gościem Klubu będzie ks. Wojciech Lemański, który opowie o swych doświadczeniach z pracy duszpasterskiej w społeczeństwie ludzi różnorodnej wiary i niewiary. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w siedzibie KIK-u (ul. Freta 20/24A).

13 czerwca (piątek), Lędziny
„Czy >>Tygodnik Powszechny<< jest dla młodych?” – taki tytuł nosi spotkanie zorganizowane przez Klub „Tygodnika Powszechnego” w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim, którego gościem będzie red. Błażej Strzelczyk, reprezentujący najmłodsze pokolenie twórców pisma. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lędzinach (ul. Lędzińska 86) i ma charakter otwarty.

13-15 czerwca (piątek-niedziela), Warszawa
Trzydniowe rekolekcje Klubów „Tygodnika Powszechnego” z ks. Adamem Bonieckim – od piątkowego wieczoru do niedzieli – odbędą się tradycyjnie na warszawskich Bielanach (ul. Dewajtis 5). W rekolekcjach udział wziąć mogą wszyscy zainteresowani, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

22 czerwca (niedziela), Kraków
Nauczanie papieża Franciszka będzie tematem spotkania organizowanego przez krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego”. W dyskusji prowadzonej przez redaktor naczelną miesięcznika „Znak” Dominikę Kozłowską udział wezmą o. Józef Puciłowski i ks. Wojciech Lemański. Spotkanie, które ma charakter otwarty, rozpocznie się o godz. 18 w budynku „Herbewa” (ul. Lubelska 29).

23 czerwca (poniedziałek), Gliwice
„Świadkowie wiary w okresie totalitaryzmów XX wieku” – taki temat ma spotkanie zorganizowane przez gliwicki Klub „Tygodnika Powszechnego”. Wykład na temat świadków wiary – na przykładzie parafii i kleru zabrzańskiego – wygłosi ks. Paweł Pyrchała. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w Domu Aktywnej Młodzieży w Gliwicach (ul. Barlickiego 3).