Praca to główny temat najnowszego miesięcznika „Znak” (nr 709/czerwiec 2014). W numerze piszą i mówią o niej m.in. Zygmunt Bauman, Halina Bortnowska, Chantal Delsol, Jerzy Hausner i Jacek Wasilewski. Dwaj ostatni autorzy wraz z Janiną Ochojską wezmą 10 czerwca (wtorek) udział w debacie organizowanej przez miesięcznik wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

To już piąta debata organizowana wspólnie przez miesięcznik „Znak” i AGH. Znakomici goście – Janina Ochojska (działaczka społeczna, założycielka PAH), Jerzy Hausner (ekonomista) oraz Jacek Wasilewski (socjolog) – spróbują zastanowić się nad tym, co dziś kryje się pod pojęciem pracy; czy w demokratycznym i liberalnym ustroju praca może być narzędziem budowania wspólnoty i jakie zmiany na rynku pracy zaszły w ciągu ostatnich 25 lat. Debatę, która rozpocznie się o godz. 18 w głównym budynku AGH (al. Mickiewicza 30), poprowadzą redaktor naczelna „Znaku” Dominika Kozłowska oraz dziennikarz Radia Kraków Jacek Bańka.
Dla wszystkich, którzy przyjdą posłuchać debaty, Woblink.com przygotował darmowe e-booki. Ponadto, jak zawsze, debacie towarzyszyć będzie oprawa muzyczna, za którą odpowiada DJ Chino (początek o godz. 17.30).