Miłą niespodziankę przygotował pod koniec mijającego roku Okręg Świętokrzyski Polskiego Związku Filatelistycznego. W obiegu pojawił się okolicznościowy datownik z portretem ks. Józefa Tischnera oraz kilka kart pocztowych z jego myślami. Datownik oraz karty, ufundowane przez Pocztę Polską, przygotowano w związku z przypadającym 9 grudnia świętem św. Gabriela, patrona poczty i filatelistów.

Inicjatorem wydania kart (każdej w nakładzie 500 egzemplarzy) i przygotowania datownika był Janusz Łojek, prezes Zarządu OŚ PZF. Karty można nabyć podczas giełdy filatelistycznej organizowanej przez Koło PZF nr 1 w Kielcach w każdy czwartek o godz. 15 w sali nr 6 Wojewódzkiego Domu Kultury (ul. Ściegiennego 2).
Okręg Świętokrzyski PZF od lat uroczyście obchodzi wspomnienie św. Gabriela, wydając w tym okresie okolicznościowe publikacje. „W tym roku”, jak napisał Janusz Łojek w biuletynie OŚ PZF, „wszystkie wydawnictwa poświęcone są ks. prof. Józefowi Tischnerowi, który, wspólnie z Karolem Wojtyłą, tworzył duet najlepszych mózgów i myślicieli w polskim Kościele po II wojnie światowej”. Na czterech kartach pocztowych, zaprojektowanych przez Adama Kowalewskiego, znalazły się wybrane myśli ks. Tischnera, m.in. „Człowiek jest takim drzewem, które czuje w sobie dobro i dlatego nie chce złych owoców rodzić”. Na datowniku umieszczono napis: „Dzień Patrona Poczty i Filatelistów, św. Gabriela Archanioła, 09.12.2014 – Kielce. Józef Tischner (1931 – 2000) – człowiek, filozof, ksiądz”.