„Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” według scenariusza Artura „Barona” Więcka w krakowskim Teatrze Scena STU miały premierę w 2009 roku. Przedstawienie ciągle jednak cieszy się zainteresowaniem publiczności, m.in. ze względu na znakomitą obsadę (Beata Schimscheiner, Piotr Cyrwus, Andrzej Róg, Jerzy Trela). W styczniu pokazane zostaną dwa spektakle – trzeba się jednak spieszyć z rezerwowaniem biletów.

„Na pocątku wsędy byli górale…” – te słowa, otwierające „Historię filozofii po góralsku” Józefa Tischnera, są też kluczem do „Wariacji Tischnerowskich”, przygotowanych przez Artura Więcka „Barona”. „Wariacje…” nazwał on „kabaretem filozoficznym”, spektakl ma bowiem łączyć humor z „dawaniem do myślenia”. Reżyserowi udało się namówić do współpracy znakomitych aktorów, w premierze główną rolę (Jegomościa) zagrał Krzysztof Globisz. Ze względu na chorobę aktora spektakl długo nie był prezentowany na deskach Teatru Scena STU, teraz wraca w nieco zmienionej obsadzie.
Najbliższe spektakle zaplanowano na 28 i 29 stycznia na godz. 19. Kolejne – dopiero pod koniec maja. Więcej informacji można znaleźć tutaj.