Karol Wojtyła Fellowship – seminaria i roczne studia

Strona główna/Bez kategorii/Karol Wojtyła Fellowship – seminaria i roczne studia

Karol Wojtyła Fellowship – seminaria i roczne studia

Do 15 października trwa rekrutacja na seminaria i do programu Fellows w ramach Karol Wojtyła Fellowship, którego organizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Seminaria poprowadzą m.in. Anna Karoń-Ostrowska, Michał Łuczewski (laureat Nagrody Znaku i Hestii im. J. Tischnera z 2013 r.), o. Michał Mrozek i John-Christopher Spender.

Tematyka seminariów jest szeroka: od filozofii dialogu, przez problematykę zła, po ekonomię i myśl społeczną Jana Pawła II. W I semestrze roku akademickiego 2014/2015 odbędą się następujące seminaria: 1. „Filozofia dialogu – inspiracje chrześcijańskie”, cz. I (dr Anna Karoń-Ostrowska, roczne seminarium badawcze); 2. „Social Construction of Evil”, cz. I (dr Michał Łuczewski, seminarium w języku angielskim); 3. „Jan Paweł II o demokracji i wolności po 1989 roku. Rozważania wokół encykliki Centesimus annus” (o. dr Michał Mrozek); 4. „Od fizyki do metafizyki” (dr Franciszek Rakowski ); 5. „Humanizing Mamagement” (prof. John-Christopher Spender i dr Paulina Bednarz-Łuczewska, seminarium w języku angielskim); 6. „Romantyczny postsekularyzm – filozofia, teologia, literatura” (dr Michał Warchala); 7. „Prywatna teodycea. Modele nadawania znaczenia doświadczeniu zła w różnych tradycjach religijnych i wyznaniowych”, cz. I (dr Emilia Wrocławska).
Oprócz możliwości uczestniczenia w powyższych seminariach KWF proponuje też roczny program dla Fellows, adresowany do wąskiego grona studentów, którzy uczestniczyć będą w dedykowanych im zajęciach (seminarium „Być jak Jan Paweł II”, prowadzonym przez dr. Michała Łuczewskiego, master classes, szkoleniach), napiszą esej pod okiem tutora oraz wezmą udział w bezpłatnej szkole letniej.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do programu Fellows oraz na seminaria można znaleźć na stronie Karol Wojtyła Fellowship.

2014-10-13T10:01:00+00:00 13 października 2014|Bez kategorii|