„Czy do wiary potrzebny jest Kościół?”

Strona główna/Bez kategorii/„Czy do wiary potrzebny jest Kościół?”

„Czy do wiary potrzebny jest Kościół?”

Taki tytuł nosi debata, która odbędzie się w poniedziałek 13 października w Krakowie. Jej organizatorem jest Wydawnictwo WAM, wydawca książki bp. Grzegorza Rysia „Wiara z lewej, prawej i Bożej strony”. Oprócz autora w debacie udział wezmą o. Paweł Kozacki, prowincjał dominikanów, oraz o. Wojciech Ziółek, były prowincjał jezuitów.

Organizatorzy zapraszają do Auli Wielkiej Akademii Ignatianum (ul. Kopernika 26), informując jednocześnie, że przybywający samochodami będą mogli skorzystać z wewnętrznego parkingu. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.
Aby zachęcić do wzięcia udziału w debacie, organizatorzy podsuwają do przemyślenia pytanie, od którego być może rozpocznie się rozmowa: „Skoro wiara jest osobistym spotkaniem z Bogiem, to po co nam Kościół? Ten Kościół, który jest pełen takich samych grzeszników jak ja sam?”.
My także zachęcamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu. I do lektury książki bp. Rysia, o której wydawca tak pisze na stronie promującej spotkanie: „Nieważne, czy jesteś w samym środku Kościoła, czy też nie znajdujesz dla siebie miejsca nawet na jego obrzeżach. Dzięki najnowszej książce biskupa Rysia spotkasz Jezusa i dotkniesz Kościoła. W jego tekstach rozpoznasz Kościół, który Cię boli, ale też Boga, który na każdy nasz ból ma lekarstwo. To nie jest hurraoptymizm, to obietnica: zrozum Chrystusa, by zrozumieć Jego Kościół”.

2014-10-12T12:01:00+00:00 12 października 2014|Bez kategorii|