„Kapelusz na wodzie” znów w księgarniach

Strona główna/Bez kategorii/„Kapelusz na wodzie” znów w księgarniach

„Kapelusz na wodzie” znów w księgarniach

Po wyczerpaniu pierwszego nakładu i pierwszego dodruku do księgarń trafia właśnie drugi dodruk „Kapelusza na wodzie. Gawęd o księdzu Tischnerze” Wojciecha Bonowicza. Książka ukazała się przed niespełna dwoma laty i sprzedała się już w ponad 25 tysiącach egzemplarzy. Starannie wydana, ładnie zilustrowana, jest przystępnie napisaną opowieścią o tym, kim był Józef Tischner.

Książki ks. Tischnera i o ks. Tischnerze – o czym już tu kilkakrotnie pisaliśmy – wciąż budzą zainteresowanie czytelników. Dobre przyjęcie „Alfabetu Tischnera” (blisko 12 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) czy właśnie popularność „Kapelusza…” dowodzą dwóch rzeczy. Po pierwsze, tego, że wciąż istnieje zapotrzebowanie na taką myśl, na takie podejście do świata, a w szczególności do wiary – podejście nacechowane optymizmem, przekonaniem, że „nie ma siły”, by ludzie nie przyjęli Dobrej Nowiny, jeśli rzeczywiście przedstawi się im ją jako nowinę dobrą. Po drugie – że rozmaite działania upamiętniające i popularyzujące osobę i dzieło ks. Tischnera nie idą na marne. Stale pojawiają się nowe osoby zainteresowane tym, kim był i co głosił. Zainteresowanie jego filozofią jest szerokie i nie tylko akademickie; Tischner pozostał symbolem filozofa „w służbie społecznej”, kogoś, kto wychodzi naprzeciw ludzkim pytaniom i stara się na nie odpowiedzieć (a ściślej – pomóc pytającemu w samodzielnym znalezieniu odpowiedzi).

Zachęcamy do zamawiania książek ks. Tischnera i o ks. Tischnerze przez internet. „Kapelusz na wodzie” można zamówić tutaj.

2013-02-10T17:45:00+00:00 10 lutego 2013|Bez kategorii|