Instytut Myśli Józefa Tischnera ma nową siedzibę

Strona główna/Bez kategorii/Instytut Myśli Józefa Tischnera ma nową siedzibę

Instytut Myśli Józefa Tischnera ma nową siedzibę

Działający w Krakowie od 10 lat Instytut Myśli Józefa Tischnera przeprowadza się do nowej siedziby przy ul. Sławkowskiej. Aby urządzić nowy lokal, fundacja potrzebuje wsparcia finansowego oraz pomocy wolontariuszy. Przeprowadzka trochę potrwa, bo trzeba m.in. przenieść archiwum zgromadzone w ogniotrwałych szafach. Zachęcamy do włączenia się w te działania.

„Każdego, kto chciałby współuczestniczyć w nowym otwarciu Instytutu”, czytamy na stronie internetowej IMJT, „bardzo zachęcamy do zaangażowania się we wspólną pracę. Najpierw, w najbliższych tygodniach, będzie to przygotowanie pomieszczeń przy ul. Sławkowskiej, aby stały się one gościnną i inspirującą przestrzenią – miejscem, w którym od razu po wakacjach będziemy mogli w pełnym zakresie podjąć naszą działalność. Przed nami jest do wykonania szereg prac. W najbliższych miesiącach czeka nas m.in. zdobycie odpowiedniego wyposażenia, prace remontowe i adaptacyjne oraz czynności związane z przeprowadzką pod nowy adres. Każda konkretna deklaracja zaangażowania w te przedsięwzięcia jest mile widziana!
Do pomocy w realizacji tych prac potrzebny będzie także stały zespół osób (wolontariuszy), które zechciałyby nas wspomóc w doraźnych zadaniach logistyczno-organizacyjnych (marketing, kontakty z urzędami, przygotowanie biblioteki w nowym lokalu, etc.). Osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 12 431-13-31 lub tel. kom. +48 661-131-331.
Jeśli w te działania nie możecie zaangażować się osobiście, lub przy udziale swojej tudzież zaprzyjaźnionej firmy, bardzo prosimy o wsparcie finansowe, które pomoże nie tylko przeprowadzić prace remontowo-organizacyjne, ale również pozwoli w szerszym zakresie podjąć działalność merytoryczną, zaplanowaną na jesień tego roku”.
Instytut Myśli Józefa Tischnera jest fundacją „non profit”, posiadającą status instytucji pożytku publicznego, założoną w 2003 r. w Krakowie przez uczniów i przyjaciół Józefa Tischnera. Stawia sobie za cel ochronę i upowszechnianie intelektualnego dorobku swego Patrona oraz twórczą kontynuację najważniejszych wątków Jego filozofii. Wszyscy, którzy chcieliby finansowo wesprzeć jego działalność, mogą to zrobić, dokonując wpłaty na konto: 57 1030 1582 0000 0008 5261 3009 (Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Stradomska 9/2, 31-068 Kraków) z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe".
Więcej informacji na temat tego, jak pomóc Instytutowi, można znaleźć tutaj.

2013-07-12T10:00:00+00:00 12 lipca 2013|Bez kategorii|