Kluby „TP” z Warszawy, Gliwic i Krakowa zapraszają

Strona główna/Bez kategorii/Kluby „TP” z Warszawy, Gliwic i Krakowa zapraszają

Kluby „TP” z Warszawy, Gliwic i Krakowa zapraszają

Debata ks. Adama Bonieckiego z Adamem Michnikiem „Kościół, lewica, dialog – 40 lat później” (14 maja), spotkanie z proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach (19 maja) i rozmowa z ks. Bonieckim o „Pismach wybranych” Jerzego Turowicza (25 maja) – oto najbliższe wydarzenia w Klubach „Tygodnika Powszechnego”.

Warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza w środę 14 maja na rozmowę zatytułowaną „Kościół, lewica, dialog – 40 lat później”. Z autorem książki „Kościół, lewica, dialog” Adamem Michnikiem oraz ks. Adamem Bonieckim o dzisiejszej wizji tamtego dialogu wobec przemian, które zaszły z obydwu jego stron, oraz o realiach i roli toczącej się współcześnie debaty, rozmawiać będzie dziennikarka radia TOK FM Anna Wacławik-Orpik. Spotkanie odbędzie się w siedzibie Państwomiasto (ul. Andersa 29), początek o godz. 18. Wstęp jest wolny, ale organizatorzy proszą o rejestrację, której można dokonać tutaj.

Z kolei Gliwicki Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza w poniedziałek 19 maja na godz. 18 na spotkanie z ks. Andrzejem Wójcikiem, proboszczem parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach. Tematem spotkania będzie „Rzeczywistość ekumeniczna dnia powszedniego”. Spotkanie odbędzie się w Domu Aktywnej Młodzieży przy ul. Barlickiego 3 (w sali nr 15).

Natomiast Krakowski Klub „Tygodnika Powszechnego” zaprasza na spotkanie „Biskupi, zakonnice, świeccy, jazz i dialog. Do kogo mówił Jerzy Turowicz?”, poświęcone wydanym niedawno „Pismom wybranym” Jerzego Turowicza (red. Anna Mateja, Universitas 2013). Rozmowę na ich temat z ks. Adamem Bonieckim poprowadzi Błażej Strzelczyk. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 25 maja o godz.18 w Sali Konferencyjnej Herbewa (wejście od ul. Lubelskiej 29).

O wszystkich bieżących i planowanych wydarzeniach informuje strona Klubów „Tygodnika Powszechnego”. Zachęcamy, by na nią zaglądać i włączyć się w działalność klubową. Każdy może stworzyć podobny klub we własnym mieście.

2014-05-14T11:00:00+00:00 14 maja 2014|Bez kategorii|