„Filozofia dialogu Józefa Tischnera w perspektywie ekologii” – taki tytuł nosi wykład Dominiki Kozłowskiej, który zostanie wygłoszony 14 marca w krakowskim Instytucie Myśli Józefa Tischnera w ramach cyklu „Poniedziałki z Tischnerem”. Dzień później miesięcznik „Znak” i AGH zapraszają na debatę zatytułowaną „Zwierzę, którym jesteś”.

Dominika Kozłowska jest filozofką i redaktor naczelną miesięcznika „Znak”. Jej wykład rozpocznie się tradycyjnie o godz. 18 w siedzibie Instytutu (ul. Sławkowska 14, I piętro). Będzie to pierwsza próba pokazania myśli Tischnera w kontekście ekologii.
Dominika Kozłowska będzie też współprowadzić debatę organizowaną przez miesięcznik „Znak” i Akademię Górniczo-Hutniczą, zatytułowaną „Zwierzę, którym jesteś”. W debacie, która odbędzie się we wtorek 15 marca o godz. 18 w budynku A0 AGH (ul. Mickiewicza 30), udział wezmą: Olga Tokarczuk (pisarka), Andrzej Elżanowski (zoolog), Dariusz Gzyra (działacz społeczny) i Andrzej Kruszewicz (lekarz weterynarii). Drugą prowadzącą będzie krytyczka literacka Anna Marchewka.
Wstęp na oba wydarzenia jest wolny! Zapraszamy!

Autorem zdjęcia jest Adam Walanus.