Film „Jego oczami” w „Tygodniku Powszechnym”

Strona główna/Bez kategorii/Film „Jego oczami” w „Tygodniku Powszechnym”

Film „Jego oczami” w „Tygodniku Powszechnym”

Właśnie trafił do kiosków najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” (26/2014), a w nim płyta z filmem Szymona J. Wróbla „Jego oczami”. Dokument poświęcony jest postaci ks. Józefa Tischnera, o którym opowiada jego młodszy brat Kazimierz, a także m.in. ks. Adam Boniecki i bp Tadeusz Pieronek. To również opowieść o tym, co z dziedzictwem ks. Tischnera dzieje się po jego śmierci.

„Mam wrażenie, ze mój brat jest dziś nawet bardziej obecny niż kiedyś”, mówi w filmie Kazimierz Tischner. „Kilkanaście lat po śmierci ks. Tischnera pamięć o nim jest ciągle żywa”, wtóruje tej opinii Wojciech Bonowicz (w tekście na okładce płyty). „To zasługa wielu osób, w tym także najbliższej rodziny. Film >>Jego oczami<< jest opowieścią o tym, jak z miłości do zmarłego brata powstały dzieła przybliżające jego postać kolejnym pokoleniom. »Rodziną« Tischnera stali się ludzie, którzy za życia nie mieli okazji go spotkać. Dziś przekazują jego słowa innym”.
Autorem scenariusza, producentem i reżyserem filmu jest Szymon J. Wróbel. Wielkim atutem dokumentu są zdjęcia Krzysztofa Kalisza oraz Dawida Wojtyły, a także muzyka, którą specjalnie dla filmu stworzył Marcin Wyrostek z zespołem Coloriage.
Na dołączonej do „Tygodnika” płycie DVD film pojawia się w specjalnie przygotowanej 90-minutowej wersji. Wydanie filmu było możliwe dzięki współpracy z Krakowskim Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera oraz z partnerami wydania: Stowarzyszeniem Siemacha, Gemini Park, Stowarzyszeniem Drogami Tischnera oraz MCK w Żywcu.

„Tygodnik” z płytą będzie dostępny w sprzedaży od środy 25 czerwca do wtorku 1 lipca w normalnej cenie 6,90 zł za egzemplarz. Oprócz filmu w wydaniu znalazły się też specjalne strony poświęcone ks. Tischnerowi.

Więcej informacji na temat nowego wydania „Tygodnika” można znaleźć tutaj.

2014-06-25T19:56:00+00:00 25 czerwca 2014|Bez kategorii|