Pod takim hasłem w ramach finału akcji „Czytam, więc jestem” będzie się można spotkać z pisarzami Wojciechem Bonowiczem i Witem Szostakiem w najbliższą niedzielę 21 czerwca o godz. 16 w krakowskiej księgarnio-kawiarni De Revolutionibus (ul. Bracka 14). Spotkanie poprowadzi Adam Workowski.

Akcję „Czytam, więc jestem” zorganizowało Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” wraz ze Stowarzyszeniem „Siemacha” oraz Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Jej celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się filozofią i sięgnięcia po teksty filozoficzne, a także dostarczenie nauczycielom pomysłów, jak robić coś podobnego we własnych szkołach. Bohaterem pierwszej edycji był Józef Tischner. W ramach akcji odbył się m.in. konkurs na plastyczną lub literacką interpretację tekstu Tischnera (fragmentu „Filozofii dramatu”) oraz warsztaty dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Finał akcji zaplanowano w Krakowie w dniach 20-21 czerwca. O jego programie już informowaliśmy, teraz chcemy zwrócić uwagę na poszczególne wydarzenia, które wpisują się w główną ideę akcji. Spotkanie z pisarzami Wojciechem Bonowiczem i Witem Szostakiem, którzy w swojej twórczości inspirują się filozofią, to próba przyjrzenia się temu, czym właściwie jest akt pisania, a potem akt lektury. Pisarzy odpytywać będzie filozof – Adam Workowski. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Zapraszamy!