Anna Dymna, Hania Rybka z zespołem, Stanisława Trebunia-Staszel, Piotr Baron i Kazimierz Tischner – te osoby zobaczymy i usłyszymy w niedzielę 21 czerwca podczas koncertu finałowego akcji „Czytam, więc jestem”. Koncert rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele śś. Piotra i Pawła w Krakowie (ul. Grodzka). Wstęp na imprezę jest wolny! Zapraszamy!

Niedziela 21 czerwca to ostatni dzień akcji „Czytam, więc jestem. Czytamy polskich filozofów: Józef Tischner”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” wraz ze Stowarzyszeniem „Siemacha” oraz Krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera. Jej celem było zachęcenie dzieci i młodzieży do zainteresowania się filozofią i sięgnięcia po teksty filozoficzne, a także dostarczenie nauczycielom pomysłów, jak robić coś podobnego we własnych szkołach.

O godz. 16 w księgarni De Revolutionibus (ul. Bracka 14) zaplanowano spotkanie z pisarzami Wojciechem Bonowiczem i Witem Szostakiem, które poprowadzi Adam Workowski. O godz. 18 w kościele śś. Piotra i Pawła przy ul. Grodzkiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji śp. ks. Józefa Tischnera (w tym roku przypada 15. rocznica jego śmierci). A o godz. 19.30 w tym samym miejscu rozpocznie się koncert „Wyśpiewać mądrość”.

Usłyszymy pieśni i piosenki z repertuaru Hani Rybki – której oprócz zespołu towarzyszyć będzie saksofonista Piotr Baron – a także fragmenty pism Tischnera, które przeczytają Anna Dymna, Stanisława Trebunia-Staszel i Kazimierz Tischner. Koncert poprowadzą Jolanta Kogut i Wojciech Bonowicz.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny! Zapraszamy!