6 i 7 sierpnia odbędą się trzy spotkania poświęcone „Dziennikowi końca świata” – najnowszej książce Wojciecha Bonowicza. Autor będzie gościem Muzeum Opowieści w Rozalinie, Kadzi w Stalowej Woli oraz Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

We wtorek 6 sierpnia Wojciech Bonowicz odwiedzi najpierw Muzeum Opowieści w Rozalinie w gminie Nowa Dęba w powiecie tarnobrzeskim. To regionalna inicjatywa, stworzona przez działającą w tym regionie Fundację Q. Muzeum Opowieści, czytamy w Internecie, „to nie tylko gabloty, to przede wszystkim zbiór nagrań audio i audiowizualnych, zawierających historie nowodębskich zakładów powstałych wraz z Centralnym Okręgiem Przemysłowym. To archiwalne materiały prasowe, plakaty, widokówki, fragmenty polskich kronik filmowych oraz wszelkie inne nagrania i zdjęcia-wspomnienia z Nowej Dęby”. Celem tej placówki jest nie tylko dokumentowanie przeszłości, ale też zapoznawanie miejscowej społeczności z tym, co ciekawego dzieje się w kulturze obecnie.
Otwarte w maju br. Muzeum Opowieści mieści się w budynku szkoły podstawowej (Rozalin 194). Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem rozpocznie się o godz. 17.

Tego samego dnia o godz. 21 autor „Dziennika końca świata” pojawi się też w Pijalni Piw Niebanalnych KADŹ w Stalowej Woli (al. Jana Pawła II 25A). Miejsca to przyciąga nie tylko oryginalnymi napitkami (również bezalkoholowymi) i dobrą kuchnią, ale także organizowanymi regularnie wydarzeniami kulturalnymi. Z Wojciechem Bonowiczem porozmawiać będzie można w kameralnej atmosferze o tym, co właściwie dzieje się z naszym światem i czy jego koniec jest nieuchronny.

Natomiast spotkanie w ramach 5. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie, organizowanego przez Fundację Sztuki Kreatywna Przestrzeń, odbędzie się w środę 7 sierpnia o godz. 17 na scenie głównej miasteczka festiwalowego (ul. Zamojska 70). Rozmowę o „Dzienniku końca świata” poprowadzi Michał Nogaś. Wcześniej tego dnia Wojciech Bonowicz weźmie też udział w rozmowie poświęconej osobie i dziełu ks. Józefa Tischnera. Więcej informacji o tym wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Będzie okazja do nabycia książek i zdobycia autografu. „Dziennik końca świata” można też nabyć tutaj.