Rozmowa o. Tomasza Dostatniego i Wojciecha Bonowicza o twórczości Józefa Tischnera, promocja „Dziennika końca świata” oraz koncert „Tischner” w wykonaniu zespołów Voo Voo i Trebunie-Tutki znalazły się w programie 5. Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie.

Wszystkie trzy wydarzenia będą miały miejsce w środę 7 sierpnia, ale anonsujemy je już dziś, żeby zainteresowani mogli wpisać je do wakacyjnego kalendarza. Tym bardziej, że Festiwal Języka Polskiego w Szczebrzeszynie cieszy się coraz większą popularnością i przyciąga coraz liczniejszą publiczność. Trzeba zawczasu zadbać o zakwaterowanie w okolicy.

Rozmowa o Tischnerze z udziałem o. Tomasza Dostatniego i Wojciecha Bonowicza rozpocznie się godz. 15 na scenie głównej FSJP. O godz. 17 w tym samym miejscu Wojciech Bonowicz opowie o swojej najnowszej książce „Dziennik końca świata” (rozmowę poprowadzi Michał Nogaś). A wieczorem o godz. 21 usłyszymy koncert zespołów Voo Voo i Trebunie-Tutki inspirowany myślą ks. Józefa Tischnera. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jest też możliwość zakupu książek.

Tegoroczny Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie potrwa od 5 do 11 sierpnia (w ostatni dzień impreza przeniesie się do Zamościa). Patronami tegorocznej edycji są Anna Świrszczyńska i Jan Brzechwa. Wśród gości festiwalowych znaleźli się m.in. Marek Bieńczyk, Anna Bikont, Agnieszka Dauksza, Mikołaj Grynberg, Józef Hen, Jerzy Jarniewicz, Wiktor Jerofiejew, Urszula Kozioł, Ewa Lipska, Małgorzata Łukasiewicz, Wiesław Myśliwski, Krystyna Rodowska, Tadeusz Sobolewski, Marcin Wicha, Adam Zagajewski i Filip Zawada. Pełny program imprezy można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: profil facebookowy FSJP.