Zmarła Ewa Hołubowicz

Strona główna/Bez kategorii/Zmarła Ewa Hołubowicz

Zmarła Ewa Hołubowicz

Dziennikarka Informacyjnej Agencji Radiowej, niestrudzona promotorka wiedzy o kulturze i Kościele, w tym szczególnie – o życiu i dziele ks. Józefa Tischnera. Od dłuższego czasu walczyła z chorobą nowotworową. Miała 51 lat.

„Ilekroć szykowaliśmy jakąś imprezę związaną z osobą ks. Tischnera, Ewa była pierwszym adresem, pod który trzeba było wysłać wiadomość”, wspomina Wojciech Bonowicz. „Nagrywała jego głos, nagrywała też potem wiele wspomnień jemu poświęconych. Była niezwykle oddana swojej pracy. Bardzo kompetentnie informowała o tym, co działo się w Kościele i kulturze”.
Z Polskim Radiem była związana od 1997 roku. Relacjonowała m.in. pielgrzymki Jana Pawła II i Benedykta XVI. Przygotowywała znakomite informacje serwisowe. Od roku 2003 była wydawcą programów informacyjnych w Programie Drugim. Jak informuje Polskie Radio, ostatnim materiałem, który przygotowała, był wywiad z ministrem kultury, podsumowujący rok 2012 i omawiający najbliższe plany. „Montowała go leżąc w szpitalu”.
Za swoją pracę dziennikarską i promowanie wartościowych książek została dwukrotnie wyróżniona nagrodą Małego Feniksa przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej Polskiego Radia.

2013-02-18T14:04:00+00:00 18 lutego 2013|Bez kategorii|