Ks. Andrzej Draguła, Dariusz Kosiński, Radosław Krzyżowski oraz Marta Tarabuła – oto niektórzy spośród gości kolejnego dnia imprezy. Będzie też nowość: Otwarte Forum Filozoficzne dla wszystkich, którzy lubią pogadać o tym, co usłyszeli.

 

„Wolność w sztuce” – od debaty na ten temat rozpocznie się trzeci dzień 18. Dni Tischnerowskich w Krakowie. Do rozmowy zaproszeni zostali krytyczka sztuki Marta Tarabuła, teolog i publicysta ks. Andrzej Draguła oraz teatrolog Dariusz Kosiński, a poprowadzą ją Anna Goc, dziennikarka „Tygodnika Powszechnego” i Wojciech Bonowicz. Rozmowa rozpocznie się o godz. 11 na Scenie im. S. Wyspiańskiego AST (ul. Straszewskiego 22).

W tym samy miejscu o godz. 17 spotkamy się ponownie, żeby wysłuchać eseju ks. Józefa Tischnera „Kłamstwo polityczne”, który przeczyta aktor Narodowego Starego Teatru Radosław Krzyżowski. Ten napisany w latach 80. esej jest jedną z najciekawszych analiz języka polityki dokonanych przez Tischnera. O tym, czy tezy autora są wciąż aktualne, porozmawiają z publicznością Zbigniew Stawrowski i Wojciech Bonowicz.

A ci, którym rozmowy będzie za mało, o godz. 19:30 zaproszeni są do Instytutu Myśli Józefa Tischnera (ul. Sławkowska 14, I p., sala po lewej stronie) na „OFF Tischner”, czyli „Otwarte Forum Filozoficzne”. Będzie okazja do tego, by podzielić się przemyśleniami nad tym, co do tej pory usłyszało się podczas Dni Tischnerowskich. Zapraszamy do wolnej przestrzeni dla wolnego słowa!

Tekst eseju „Kłamstwo polityczne” jest w materiałach prasowych, które można obejrzeć i pobrać tutaj.

Więcej informacji o programie Dni można znaleźć tutaj.

 

Autorem zdjęcia jest Jędrzej Kogut.