Dominika Kozłowska, Miłosz Puczydłowski, Jan Jakub Wygnański, Łukasz Tischner i Wojciech Bonowicz będą gośćmi nocnej audycji Barbary Marcinik w radiowej Trójce.

 

Dwugodzinna audycja rozpocznie się tuż po północy z czwartku na piątek – dokładniej: 20 kwietnia o godz. 00.05 – czyli po zakończeniu drugiego dnia 18. Dni Tischnerowskich i przed dniem trzecim imprezy. W znacznej mierze wypełni ją rozmowa o tegorocznej Nagrodzie Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera i jej laureatach. Ideę nagrody i sylwetki tegorocznych laureatów przedstawi sekretarz nagrody Łukasz Tischner. Usłyszymy też przynajmniej dwóch spośród trzech nagrodzonych: ze studia w Krakowie Miłosza Puczydłowskiego, a ze studia w Warszawie Jana Jakuba Wygnańskiego. Być może uda się też telefonicznie połączyć z Krzysztofem Czyżewskim, który przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych (ale przybędzie na sobotnią galę nagrody).

Z krakowskiego studia będą się też łączyć z Warszawą dwie inne osoby: Dominika Kozłowska, redaktor naczelna miesięcznika „Znak”, która podczas Dni Tischnerowskich poprowadzi rozmowę w „Jaskini filozofów”, oraz Wojciech Bonowicz, który w tym roku przewodniczy Radzie Programowej Dni i odpowiada za ich program. Będzie więc także okazja, by usłyszeć więcej o gościu głównym imprezy – prof. Timothym Gartonie Ashu i jego najnowszej książce „Wolne słowo”, a także o temacie przewodnim tegorocznych Dni.

Podczas audycji usłyszymy też utwory z płyty „Tischner. Mocna nuta”, która ukazała się w ostatnich tygodniach. Na płycie znalazły się utwory autorstwa Mirosława Kowalika i Izabeli Domańskiej-Kowalik inspirowane tekstami ks. Józefa Tischnera. Jest tam też kompozycja Jana Trebuni-Tutki. Pochodzący z płyty singiel „Mietek” w wykonaniu Zygmunta Staszczyka dotarł do 33 miejsca Listy Przebojów Trójki (notowanie z 13 kwietnia) i ciągle pnie się w górę.

Audycję poprowadzi Barbara Marcinik, a za jej realizację odpowiadał będzie Wojciech Dorosz.

 

Więcej szczegółów na temat tischnerowskiego wydania „Trójki pod księżycem” można znaleźć tutaj.

 

Informacje o częstotliwościach, na których można słuchać Programu Trzeciego PR, znajdują się tutaj.

 

Autorem zdjęcia jest Jędrzej Kogut.