Agnieszka Kołakowska, Timothy Garton Ash, Wojciech Jagielski, Ryszard Koziołek i Ireneusz Ziemiński – oto niektórzy z gości drugiego dnia imprezy.

 

Drugi dzień 18. Dni Tischnerowskich – czwartek 19 kwietnia – rozpocznie się od debaty „Wolność słowa a mowa krzywdząca”. Debata odbędzie się w Auli Collegium Novum UJ (ul. Gołębia 24), a wezmą w niej udział publicystka Agnieszka Kołakowska, literaturoznawca Ryszard Koziołek oraz filozof Ireneusz Ziemiński. Rozmowę poprowadzi filozofka Maria Karolczak. Początek o godz. 11.

Natomiast popołudnie to okazja do spotkania z gościem głównym tegorocznych Dni Tischnerowskich – prof. Timothym Gartonem Ashem. O godz. 17 w Auli Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33) wygłosi on wykład z cyklu „Colloquia Tischneriana” zatytułowany „Wolne słowo: dziesięć zasad dla połączonego świata”. Warto przyjść nieco wcześniej i pobrać słuchawki, gdyż wykład będzie tłumaczony symultanicznie z języka angielskiego. Będzie też możliwość nabycia najnowszej książki prof. Gartona Asha.

Bezpośrednio po wykładzie, po krótkiej przerwie, rozpocznie się „Jaskinia filozofów”, w której obok prelegenta zasiądą pisarz i reporter Wojciech Jagielski oraz publicysta i wydawca Henryk Woźniakowski. Rozmowę na temat „Świat współczesny – mapa wolności” poprowadzi redaktor naczelna miesięcznika „Znak” Dominika Kozłowska. Dyskusja będzie się toczyć w języku polskim.

Zapraszamy!!!

 

Cały program Dni można znaleźć tutaj.

 

Na zdjęciu: Fragment wystawy plenerowej z cytatami z książki „Wolne słowo” przed Dworkiem Łowczego w Krakowie (ul. Kościuszki 37). Autorem zdjęcia jest Jędrzej Kogut.