„Wolne słowo: dziesięć zasad dla połączonego świata” – taki tytuł nosić będzie wykład gościa głównego 18. Dni Tischnerowskich, prof. Timothy`ego Gartona Asha.

 

Timothy Garton Ash to jeden z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistów. Dobrze znany polskiej publiczności – ale na Dniach Tischnerowskich jeszcze nie był. Jest zatem wyjątkowa okazja, by go posłuchać. Podczas pobytu w Polsce brytyjski historyk promuje swoją najnowszą książkę; do niej też nawiąże w swoim wykładzie, który wygłoszony zostanie w ramach cyklu „Colloquia Tischneriana” w czwartek 19 kwietnia – w drugim dniu 18. Dni Tischnerowskich – w Auli Auditorium Maximum UJ (ul. Krupnicza 33). Początek o godz. 17. Zachęcamy, żeby przyjść nieco wcześniej i pobrać słuchawki, gdyż wykład będzie tłumaczony symultanicznie z języka angielskiego.

Rozeszło się już kilkaset zaproszeń na to wydarzenie, ale ciągle jeszcze jest możliwość, żeby wziąć nim udział. Zaproszenia są do odebrania w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) oraz InfoKraków (ul. Św. Jana 2). Na salę będą też w miarę wolnych miejsc wpuszczane osoby bez zaproszeń, dlatego warto się wybrać nawet wtedy, gdy nie zdążyło się odebrać lub potwierdzić zaproszenia.

Bezpośrednio po wykładzie, po krótkiej przerwie, rozpocznie się „Jaskinia filozofów”, w której obok prof. Gartona Asha zasiądą Wojciech Jagielski i Henryk Woźniakowski. Rozmowę na temat „Świat współczesny – mapa wolności” poprowadzi Dominika Kozłowska. Dyskusja będzie się toczyć w języku polskim.

 

Autorką zdjęcia jest Klaudyna Schubert.