W „Tygodniku Powszechnym” wciąż jest do nabycia numer wielkanocny pisma z filmem Wina Spinlera „Gdzie ja idę, wy kiedyś pójdziecie… Misterium wielkanocne według ks. Józefa Tischnera” (TVP 2001). Piękne zdjęcia i niezwykle poruszające rozważania zarejestrowano wiosną 1996 r. w Łopusznej, Jurgowie i w schronisku na Hali Ornak. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto interesuje się osobą i dziełem ks. Tischnera.

„Gdzie ja idę, wy kiedyś pójdziecie…” to niewątpliwie jedna z najlepszych i najbardziej przejmujących telewizyjnych rejestracji Tischnera. A było ich wiele. W filmie Spinlera szczególnie mocno zapada w pamięć scena nakręcona przed domem Tischnera w Łopusznej. Wciśnięty w kąt werandy ksiądz w smugach padającego śniegu opowiada o ukrzyżowaniu – i o każdej ludzkiej śmierci. „Jest jakiś taki moment w życiu człowieka, w którym Bóg wypuszcza człowieka z rąk i pozwala mu lecieć w jakąś tajemniczą przepaść”. Ale nim człowiek spadnie w tę przepaść, może jeszcze temu samemu Bogu powierzyć swój los. „Nie Bóg wymyślił śmierć”, mówi powoli Tischner. „To pomysł diabła. Bóg wymyślił życie, wymyślił miłość, która z życia się bierze. I z której życie się bierze. Powiedziano kiedyś: miłość mocna jako śmierć. A krzyż ma pokazać coś głębszego: że mocna jest miłość – mocniejsza jako śmierć”. Nie przypadkiem tę właśnie scenę umieścił po latach w finale swego dokumentu „Tischner – życie w opowieściach” Artur „Baron” Więcek.
Na płycie wyprodukowanej przez „Tygodnik Powszechny” oprócz filmu Spinlera znalazły się też filmiki poświęcone Nagrodzie Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera i jej tegorocznym laureatom: Uniwersytetowi Dzieci, Piotrowi Sikorze i Dariuszowi Kosińskiemu. Ich autorem jest Krzysztof Glondys.
Aby nabyć „Tygodnik Powszechny” z płytą, należy się skontaktować z jego wydawcą: ul. Wiślna 12, 31-007 Kraków; tel. (0-12) 422 25 18, 422 23 11, 421 66 81, fax (0-12) 421 67 31; e-mail: [email protected]. Przypominamy, że chodzi o numer wielkanocny: nr 17/2011 z datą 24 kwietnia 2011.