W czwartek 9 maja ks. Adam Boniecki będzie gościem spotkania „W jaki Kościół wierzę” organizowanego przez warszawski Klub „Tygodnika Powszechnego”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie (ul. Freta 20/24A).

 

Kluby „Tygodnika Powszechnego” czytają i omawiają w bieżącym roku książkę ks. Grzegorza Strzelczyka „Po co Kościół”. W Polsce rośnie bowiem liczba osób zniechęconych do tego, co dzieje się w Kościele instytucjonalnym, przybywa też takich, którzy wobec Kościoła zajmują postawę obojętną. W tej sytuacji klubowicze postanowili pochylić się raz jeszcze nad pytaniem, czym jest rzeczywistość Kościoła i jak się w niej odnaleźć. Jak poradzić sobie z uczuciem zniechęcenia czy wręcz zawodu? Z tym pytaniem zwrócą się tym razem do redaktora-seniora „Tygodnika Powszechnego”. W ten sposób nawiążą też do niektórych wątków „Rozmów o życiu”, jakie z ks. Adamem Bonieckim przeprowadziła Anna Goc. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Wszystkich, którzy jeszcze nie czytali najnowszej książki ks. Bonieckiego, zachęcamy do jej zamówienia. Można to zrobić tutaj. Polecamy też inne jego publikacje, które są do nabycia z atrakcyjnymi rabatami.