W środę 8 maja Klub „Tygodnika Powszechnego” w Lublinie zaprasza na debatę „Kościół w Polsce – diagnoza”, w której udział wezmą: o. Ludwik Wiśniewski OP, o. Tomasz Dostatni OP, ks. prof. Andrzej Szostek MIC, ks. prof. Alfred Wierzbicki.

 

„Kościół w Polsce stoi w obliczu wyzwań, których dotychczas nie musiał pokonywać”, piszą organizatorzy wydarzenia. „Wyzwań wywoływanych zarówno zdarzeniami z udziałem jego przedstawicieli, jak i zjawisk zachodzących w jego otoczeniu, nie tylko o wymiarze krajowym, ale również ogólnoświatowym. Czy polski Kościół jest na te wyzwania gotowy? W jakim kierunku zmierza?” Na te i podobne pytania będą się starali odpowiedzieć uczestnicy debaty, wśród których jest m.in. tegoroczny laureat Nagrody Znaku i Hestii im. ks. J. Tischnera – o. Ludwik Wiśniewski.

Debatę poprowadzi prof. Piotr Gutowski. Rozpocznie się ona o godz. 18 w budynku Trybunału Koronnego (Rynek 1). Wstęp jest wolny.

Jednocześnie zachęcamy do korzystania z innych wydarzeń przygotowywanych przez Kluby „TP”. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Klubów.

 

Na zdjęciu: o. Ludwik Wiśniewski i Łukasz Garbal podczas gali wręczenia Nagrody Znaku i Hestii im ks. J. Tischnera. Autorem zdjęcia jest Jędrzej Kogut.