To może już ostatnia okazja przed Świętami, by zdobyć autograf ks. Adama Bonieckiego. We wtorek 18 grudnia razem z Anną Goc, współautorką wywiadu „Boniecki. Rozmowy o życiu”, ksiądz redaktor spotka się z czytelnikami w Krakowie.

 

Najnowsza książka, której współautorem jest ks. Boniecki, od kilku tygodni jest na liście bestsellerów księgarni internetowej znak.com.pl (ostatnio na drugim miejscu). Książka trafiła też m.in. na topkę EMPIK-u. Nic dziwnego; rozmowa, a raczej cykl rozmów, które przeprowadziła Anna Goc, ujmuje szczerością i bezpretensjonalnością.

„Niezwykłe są”, pisze we wstępie do książki Michał Okoński, „rozliczenia księdza Bonieckiego z samym sobą: że kiedyś tam, pół wieku temu, powiedział niemądre kazanie. Że jako młody kleryk zamknął klasztorną furtę przed jakimś mężczyzną, który mógł być prowokatorem, ale mógł też naprawdę potrzebować pomocy. Że nie przyjął na wigilijnej wieczerzy we wspólnocie zakonnej nieproszonego gościa, choć intencje tego ostatniego mogły być dalekie od krystalicznych. Ale też, że przez całe życie za bardzo trapił się tym, jak wypadnie, a za mało tym, kim jest. Trzeba niemałej wolności wewnętrznej, żeby zdobyć się na podobne wyznania – i nie wolność nie bez powodu jest jednym z najczęściej powracających tematów tych rozmów”.

Spotkanie, które poprowadzi Michał Olszewski, rozpocznie się o godz. 18:30 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12). Wstęp jest wolny!

 

Książkę „Boniecki. Rozmowy o życiu” można zamówić tutaj.