W środę 2 czerwca o godz. 20 Fundacja Carpe Diem zaprasza na kolejne „Antywirusowe spotkanie autorskie w sieci”. Gościem Marka Zająca będzie Wojciech Bonowicz, współautor książki rozmów z ks. Michałem Hellerem „Wierzę, żeby rozumieć”. Bohater książki też pojawi się na chwilę na ekranie.

 

„Zgodziłem się podjąć tego karkołomnego zadania, żeby chronić przyjaciela”, mówi o spotkaniu Wojciech Bonowicz. „Będę się starał opowiedzieć, tak jak umiem, o wszystkich światach Michała Hellera”.

Książka „Wierzę, żeby rozumieć” miała swoją premierę w 2016 roku, na 80. urodziny wybitnego uczonego i duszpasterza. W marcu tego roku ukazało się nowe, rozszerzone jej wydanie – okazją był kolejny jubileusz Michała Hellera. Wywiad, którego współautorami są Bartosz Brożek i Zbigniew Liana, cieszy się sporym powodzeniem wśród czytelniczek i czytelników, może dlatego, że po raz pierwszy Heller tak obszernie opowiada w nim o swoim życiu i swojej pracy naukowej.

W książce jest mnóstwo anegdot, ale też refleksji nad problemami, nad którymi przez lata pracował autor „Filozofii przypadku”. Padają pytania, czym jest racjonalność i czy nasz świat kształtujemy racjonalnie, o przyszłość nauki i o to, czy teologia będzie chciała pójść za jej intuicjami, o konsekwencje nowych teorii fizycznych dla obrazu świata, i tak dalej. A jednocześnie wędrujemy z Michałem Hellerem od przedwojennego Tarnowa, przez Syberię, do Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego i Pałacu Buckingham, gdzie ks. Heller odbierał z rąk księcia Filipa prestiżową Nagrodę Templetona.

Spotkanie poświęcone życiu i myśli Michała Hellera poprowadzi dziennikarz Marek Zając. Zostało ono zorganizowane w ramach cyklu „Antywirusowych autorskich spotkań w sieci”, które przygotowuje Fundacja Carpe Diem. Będzie ono dostępne publicznie na Facebooku. Więcej informacji o spotkaniu można znaleźć tutaj.

A książkę „Wierzę, żeby rozumieć” można zamówić tutaj.