„Wariacje Tischnerowskie” ciągle na scenie

Strona główna/Bez kategorii/„Wariacje Tischnerowskie” ciągle na scenie

„Wariacje Tischnerowskie” ciągle na scenie

26 i 27 stycznia, a potem w lutym i na przełomie maja i czerwca – krakowska Scena STU zaprasza na kolejne spektakle „Wariacji Tischnerowskich” według scenariusza i w reżyserii Artura „Barona” Więcka. Oparty na tekstach Józefa Tischnera i Wandy Czubernatowej „kabaret filozoficzny” przyciąga publiczność już od siedmiu lat.

„Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny” miały swoją prapremierę w 2007 r. podczas VII Dni Tischnerowskich. W tej na poły realistycznej, na poły fantastycznej opowieści o jednym dniu z życia księdza – dniu wypełnionym zajęciami i spotkaniami z rozmaitymi gośćmi – wystąpili Krzysztof Globisz (jako Jegomość), Jerzy Trela (jako Wawrzek) oraz studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Przedstawienie tak się spodobało, że reżyser postanowił po dwóch latach wrócić do tego pomysłu i rozbudować go. 20 kwietnia 2009 r. na Scenie STU miała miejsce premiera jego nowej wersji. Obok wspomnianych aktorów pojawili się w niej: Andrzej Róg, Beata Schimscheiner, Marcin Zacharzewski, Agnieszka Findysz i Karolina Kominek. W spektaklu wykorzystano fragmenty „Historii filozofii po góralsku” ks. Tischnera oraz napisanych przez niego wspólnie z Wandą Czubernatową „Wieści ze słuchanicy”. Od 2014 roku miejsce Krzysztofa Globisza – ze względu na chorobę aktora – zajmują na przemian Piotr Cyrwus i Krzysztof Pluskota. Do obsady „Wariacji…” dołączyła też Monika Kępka.

Najbliższe spektakle odbędą się 26 i 27 stycznia o godz. 19. Kolejne zaplanowano na 23 i 24 lutego oraz 31 maja i 1 czerwca. Warto już dziś zarezerwować bilety, bo chętnych do obejrzenia „Wariacji…” jest dużo. Więcej informacji o spektaklu i o rezerwacji biletów można znaleźć tutaj.

2016-01-23T13:00:00+00:00 23 stycznia 2016|Bez kategorii|