W dniach 13-15 stycznia br. odbędzie się XII Konferencja dla Nauczycieli i Wychowawców organizowana przez Stowarzyszenie „Drogami Tischnera”. Jej przewodnim tematem będzie „Wolność”, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. filozofowie Piotr Augustyniak i Adam Workowski, politolożka Anna Siewierska-Chmaj, dydaktycy i metodycy Barbara Bandoła i Błażej Sajduk oraz prawnik Andrzej Zoll.

Najbardziej intensywnym wykładowo dniem będzie sobota 14 stycznia, kiedy to m.in. Adam Workowski wygłosi wykład „Czy zaufanie kradnie nam wolność”, Anna Siewierska-Chmaj będzie mówić o „Wolności i odpowiedzialności jako mitach w polityce”, a Piotr Augustyniak będzie się zastanawiał nad „Wojną polsko-polską w świetle myśli ks. prof. Józefa Tischnera”. Z kolei w niedzielne przedpołudnie 15 stycznia zaplanowano m.in. wystąpienie Wojciecha Bonowicza „Tischner – nieustanny obrońca wolności”, wykład Beaty Kapeli „Komu bije dzwon nienawiści” oraz spotkanie z Andrzejem Zollem zatytułowane „prawa człowieka a wolność”. W programie przewidziano też m.in. góralskie kolędowanie oraz pokaz filmu „Kościoły księdza Tischnera”.

Konferencja ma charakter zamknięty, zapisy są już zakończone, można jednak wziąć udział w poszczególnych wykładach i spotkaniach. Wszyscy, którzy w ten styczniowy weekend będą w okolicach Łopusznej, są zaproszeni, że odwiedzić Ośrodek „Natanael” (ul. Cyrla 35). Przy okazji będzie można też nabyć książki ks. Józefa Tischnera, a także m.in. dobrą kawę; dochód ze sprzedaży kawy wspiera polskich misjonarzy pracujących w Afryce.

Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” prosi o wspieranie jego działalności, która obejmuje dzieci i młodzież w różnym wieku oraz pracujących z nią nauczycieli i wychowawców. Można to będzie zrobić na miejscu lub poprzez wpłaty na konto: 97 8812 0005 0000 0000 1313 0001.

Szczegółowy program konferencji można znaleźć tutaj.

Autorem zdjęcia jest Wojciech Bonowicz.